18K vitguld med gammal- och åttkantslipade diamanter total vikt ca 3.20 ct samt odlade pärlor, mått ca 4.5 x 5 cm, total vikt 16 g. Stämplad E Ferlin, Göteborg 1948.
Bruksslitage
×
Logga in
Kunde inte logga in