98
1039171

KONSOLUR, Frankrike 1700-talets första hälft, märkt Julien Le Roy A Paris (verksam till 1759), Louis XV.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Beslag i förgylld mässing. Floralt måleri mot grönbotten. Vitemaljerad urtavla märkt Julien Le Roy A Paris. Bordspendylens höjd 103 cm, bredd 48, konsolens höjd 34, bredd 47 cm. Total höjd 137 cm. Pendel och nyckel, vev medföljer.