1091745

93. ROLEX, Sea-Dweller, "Double Red Mark IV".

Storlek: 40 mm
Material: stål
Urverk: automatisk, caliber 1570
År: cirka 1974
Glas: plexiglas
Armband: Oysterlänk, viklås, ref. 93150-PJ8(2008)/585
Referensnummer: 1665
Serienummer: 4.055.162
Verknummer: D768469
Boettnummer: 1665 / 4055162

Service maj 2014.

Då ingen nylig servicehistorik föreligger rekommenderar vi köparen att låta göra en översyn.

Följerätt
Nej
Proveniens

Säljs av första ägaren som köpte klockan på 70-talet i Stockholm

Utropspris
150 000 SEK / 14 151 EUR
Klubbat pris
170 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Carl  Palmegren

Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor

+46 (0)739 40 08 23
carl.palmegren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto