93
1091745

ROLEX, Sea-Dweller, "Double Red Mark IV"

Utropspris
150 000 SEK
13 100 EUR
13 700 USD
Klubbat pris
170 000 SEK
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23

Storlek: 40 mm
Material: stål
Urverk: automatisk, caliber 1570
År: cirka 1974
Glas: plexiglas
Armband: Oysterlänk, viklås, ref. 93150-PJ8(2008)/585
Referensnummer: 1665
Serienummer: 4.055.162
Verknummer: D768469
Boettnummer: 1665 / 4055162

Service maj 2014.

Då ingen nylig servicehistorik föreligger rekommenderar vi köparen att låta göra en översyn.

Proveniens

Säljs av första ägaren som köpte klockan på 70-talet i Stockholm