121
1088353

Martin Wickström

(Sverige, Född 1957)
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
8 870 - 13 300 EUR
9 360 - 14 000 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Martin Wickström
(Sverige, Född 1957)

"So Chung Sang"

Signerad Martin Wickström och daterad 2007 a tergo. Duk 180 x 240 cm.

Proveniens

Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.

Angelika Knäpper Gallery, Stockholm "Maraton", oktober 2007.
Skövde Konsthall, "Anita och havet", 2008.
Örebro Konsthall, "Anita och havet", 31 maj - 19 augusti 2008.
Eskilstuna Konstmuseum, "Anita och havet", 19 augusti - 15 oktober 2008.

Aktuell med separatutställning på Galerie Forsblom, Helsingfors tom 21 oktober 2018.

Konstnär