Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
132
1093813

Jeff Olsson

(Sverige, Född 1981)
Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
6 820 - 8 770 EUR
7 930 - 10 200 USD
Klubbat pris

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Jeff Olsson
(Sverige, Född 1981)

"A Performance in the Wilderness"

Signerad Jeff Olsson och daterad 2008 a tergo. Blyerts, blandteknik på papper 132 x 227 cm. Oramad.

Proveniens

Liljevalchs, Stockholm.

Liljevalchs, Stockholm, "Vårsalongen", 2009.