148
1093143

Sean Micka

(USA, Född 1979)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 380 - 6 140 EUR
4 560 - 6 380 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Sean Micka
(USA, Född 1979)

"Parker Peak, Yosemite National Park, California, U.S. (Mineral Ore of Gold and Silver)"

Signerad på spännramen Sean Micka och daterad 2013 samt med titel "Parker Peak". Diptyk, olja på duk 249 x 91 cm, ritfilm, plastfilm.

Proveniens

Charlotte Lund Gallery, Stockholm.