293
1095508

David Burdeny

(Kanada, Född 1968)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 940 - 2 910 EUR
2 220 - 3 330 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
David Burdeny
(Kanada, Född 1968)

"Rails, Japan", 2006

Signerad D Burdeny på etikett a tergo. Framtagen 2007. Vintage. Upplaga 3/15 + 2 AP. Gelatinsilverfotografi, bildyta 33 x 33 cm.

Proveniens

Hamburg Kennedy Photographs, New York

David Burdeny, "Shorelines, photographs by David Burdeny", 2007, avbildad.