301
1093154

Gerry Johansson

(Sverige, Född 1945)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Gerry Johansson
(Sverige, Född 1945)

GERRY JOHANSSON, fotografi signerad och numrerad 3/5 a tergo.

"Antarktis #540", 2001. Framtagen 2008. Upplaga 3/5. Gelatinsilverfotografi, bildyta 48,5 x 39 cm. Ramen utförd av fotografen.

Ej examinerad ur ram. Obetydligt ytslitage.

Proveniens

Gun Gallery, Stockholm.

Gerry Johansson och Thorbjörn Andersson,"Gerry Johansson - Antarktis", 2014, avbildad.