1077775

VALÉRIE DOUBROUCINSKIS, "Totem", hylla, Rodier, Frankrike 1970-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Stomme i rött glasfiber, höjd 208 cm, bredd 29 cm.

Smärre slitage.

Hyllan "Totem" var del av butiksinredningen för det franska klädföretaget Rodier. Butiken inreddes av Valérie Doubroucinskis och Service Architecture, Paris.