57
1080800

Richard Hambleton

(USA, Född 1954)
Richard hambleton, "marlboro country".

"Marlboro Country"

Signerad och daterad -89 a tergo. Olja på duk 36 x 28 cm.

Utropspris:

35 000 - 40 000 SEK

3 302 - 3 774 EUR

Klubbat pris:
350 000 SEK
Tilläggslista

Inköpt direkt av konstnären ca 1990 i NYC
Galleri Mustad, Göteborg

Proveniens

Galleri Mustad, Göteborg
Privat samling, Sverige

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19