62
1094329

Kiki Smith

(Tyskland, Född 1954)
Kiki smith, "tongue in ear".
Kiki smith, "tongue in ear".

"Tongue in Ear"

Signerad Kiki Smith och daterad Dec 1983, 8/15 i blyerts.

Utropspris:

50 000 - 60 000 SEK

4 717 - 5 660 EUR

Klubbat pris:
40 000 SEK
Proveniens

Inköpt direkt av konstnären.

Ett annat exemplar utställt på The 8th Floor, New York "VOICE = SURVIVAL", 15 juni - 11 augusti 2017.

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19