"Min vän / My friend"
Signerad Jockum och daterad 96. Blyerts på papper 31,7 x 23,5 cm.
Galleri Magnus Karlsson, Stockholm.
Annika Gunnarson (red.), "Jockum Nordström, En pinne i skogen / A Stick in the Wood", Moderna Museet, 2005, avbildad helsida.