203
1107458

Okänd konstnär 1900-tal

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
Okänd konstnär 1900-tal

MATTA, närmast rund, flossa, ca 187 x 178 cm, sannolikt Sverige omkring 1900-talets mitt.

Blåmelerad botten. Bred benvit bård med stora polykroma mönster.

Något slitage och smutsig, fläckar. Slitna och något skadade bandkantade kanter.