233
1092193

MATTA, rya, ca 225 x 138 cm, signerad GH.WESTMAN, tillskriven Hans (Gustaf) Westman.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris

Brun slätväv med ljusgrönmelerad knuten dekor och polykromt modernistiskt mönster. Ljusgrönmelerad huvudbård med geometriska figurer.

Slitage, ställvis hårt, något smutsig, smärre fläckar. En kortsida med smärre skador, fransar saknas.