251
1105105

SWEDISH GRACE, takarmatur, 1920-30-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
44 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Mässing, två ljuspunkter, perforerade skivor med mönster av två stjärnor, invändigt vitlackerad, två matterade glasskärmar, ca 38 x 23 cm, total höjd ca 112 cm.

Slitage, invändigt med lackbortfall, ej funktionstestad.