259
1093400

SWEDISH GRACE, skåp, 1920-30-tal.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Skåp på benställning, lackerat i grönt med ton av guld, skuren kinesiserande dekor, beslag av mässing, invändigt med skåp och kolonner, dörrarna dekorerade med broderade fält, höjd 154 cm, bredd 100 cm, djup 50 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage.