1037578

264. CARL MALMSTEN, stolar, ett par, Swedish Grace, Stockholm 1920-tal.

Mahognybetsad stomme, flätad rottingsits, brännmärkta CM. Sitthöjd 46 cm.

Slitage, en sits med smärre skador på rottingen.

Följerätt
Nej
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK / 962 - 1 154 EUR
Klubbat pris
5 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.