281
1048596

J.L. HULTMAN, kanna, Swedish Grace, Stockholm 1933.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Klubbat pris
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Tenn och mässing, rund form, mynning i form av blomma, dekor av meanderbård, stämplad JLH G8, höjd 16,5 cm.

Smärre bucklor och slitage.