375
1046640

Ole Wanscher

(Danmark, 1903-1985)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 630 - 3 070 EUR
2 740 - 3 190 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Ole Wanscher
(Danmark, 1903-1985)

skrivbord, snickarmästare A.J. Iversen, Danmark 1960-tal.

Mahogny, fronten med tre lådor, beslag i mässing, etikettmärkt Snedkermester A.J. Iversen Köbenhavn, höjd 74 cm, bredd 180 cm, djup 67 cm.

Smärre slitage.