Madeleine Pyk – en samling F769
598
1094283

Joan Miró, efter

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 850 - 3 320 EUR
3 270 - 3 820 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Joan Miró, efter
(Spanien, 1893-1983)

"Femmes, oiseaux, étoile"

Färglitografi, 1960, signerad Miro och numrerad 47/300. Utgiven av Maeght Editeur, Paris, med deras blindstämpel. 59,7 x 47,6 cm. Bladstorlek 75,5 x 54,2 cm. (BFK Rives).

Maeght Éditeur 1715.