1098565

9. vas, Kosta 1950-tal.

Sex slipade sidor, invändig dekor av fyrsidiga luftbubblor, etsad stämpel LINDSTRAND KOSTA och signerad LS 559. Höjd 18,5 cm.

Följerätt
Nej
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK / 769 - 962 EUR
Klubbat pris
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Övrigt

Modellen formgiven ca 1950-54.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto