1002
1082170

Cartier Art Deco Vanity Case 18K guld med svart emalj och baguette- och rosenslipade diamanter.

Utropspris
80 000 - 90 000 SEK
7 100 - 7 990 EUR
7 410 - 8 330 USD
Klubbat pris
80 000 SEK
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

inuti spegel, två separata lockförsedda fack och läppstiftshållare, mått 9.5 X 5.5 X 0.8 cm, total vikt 271 g. Signerat Cartier, numrerat 01074 och med franska stämplar

Emaljskador.