1056776

106. SPEGEL/SPEGELLAMPETT, för två ljus, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.

Förgylld och bronserad. Genombruten dekor med rocailler, blommor och akantusblad. Höjd 138, bredd 83 cm.

Ljusarmar saknas. Troligen avkortad. Gammalt men ej ursprungligt glas.

Följerätt
Nej
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK / 1 925 - 2 406 EUR
Klubbat pris
36 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Björn Extergren

Björn Extergren

+46 (0)8 32 63 29
bjorn.extergren@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto