106
1056776
SPEGEL/SPEGELLAMPETT, för två ljus, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.

Förgylld och bronserad. Genombruten dekor med rocailler, blommor och akantusblad. Höjd 138, bredd 83 cm.

Ljusarmar saknas. Troligen avkortad. Gammalt men ej ursprungligt glas.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

1 925 - 2 406 EUR

Klubbat pris:
36 000 SEK
Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29