108
1104625

SPEGELLAMPETTER, för ett ljus, ett par, svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Förgyllda och bronserade. Ljusarmar av mässing. Dekor av musselformationer, rocailler och blommor. Höjd 58, bredd 15 cm.

Ett glas senare. Ett glas med spricka.