1107
1096900

Ring med en fasettslipad colombiansk smaragd samt gammalslipade diamanter i tillpassat etui från Cartier

Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 100 - 13 300 EUR
11 600 - 13 900 USD
Klubbat pris
390 000 SEK
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

mått smaragd ca 10.80 X 9.50 X 4.25, platina, storlek 20.50/65, total vikt 5 g. Numrerad 276. Smaragden är från Colombia enligt medföljande Gübelincertifkat nummer 1810024.

Smaragden är repig och med en nagg