120
1099171

KANDELABRAR, för fem ljus, ett par, fransk empire, 1800-talets början.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Förgylld och patinerad brons. Stående bevingad figur hållande kopplade ljusarmar. Höjd 67 cm.