157
1088769

BORDSPENDYL, Frankrike 1800-talets början, empire.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 420 - 1 710 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris

Förgylld brons. Korgformat urhus, krönande amor, sockel med smyckeskrin och spegel. Vitemaljerad urtavla märkt "B & Cie". Höjd 37, längd 23 cm. Pendel medföljer. Nyckel finns.

Förgyllning med slitage. Nyckel finns.