162
1063458

SMÖRASK MED LOCK, Älvdalen, empire, 1800-talets början.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Röd rännåsporfyr. Fasetterad. Lock med knopp. Diameter ca 12,5 cm, höjd 9 cm.

Lagade nagg.