164
1113427

Jonas Forsslund

(Sverige, 1754-1809)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Jonas Forsslund
(Sverige, 1754-1809)

PORTRÄTTMEDALJONG, föreställande Olof af Acrel (1717-1806), sengustaviansk, omkring år 1800.

Bronserad gips. Signerad "Forslund". Diam 66 cm.

Ombronserad, nagg.