189
1107665

Gräddsnäcka, silver, Stockholm 1776, saknar mästarstämpel. Rokoko.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris

Invändigt förgylld. Oval, på tre bladfötter, slät med genombrutet, kartuschformat tumgrepp. Längd 18,5 cm, vikt 230 gram.

Slitage.