203
1094629

Petter Adolf Sjöberg, ljusstakar, ett par, silver, Stockholm 1813. Sengustavianska.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris

Nedåt avsmalnande, kannelerade skaft, på kvadratisk fotplatta med gallerkant och kulfötter. Även ljushattarna med stämplar. Höjd 19 cm, vikt 318 gram.

Repor, lätt slitage.