216
1079464

William Fountain, stekfat, silver, London 1799.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Ovalt, profilerat med godronnerad kant och graverade vapen. Längd 52 cm, vikt 2.700 gram.

Slitage, rispor.

Proveniens

General William John Kerr, 5th Marquess of Lothian KT (13 March 1737 – 4 January 1815) was a British soldier.