226
1102795

Lappsked med ringhängen, silver, ostämplad, Sverige 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

I bladet svisselerad kantdekor, delvis genombrutet skaft med elva ringhängen. Längd 14 cm, vikt 50 gram.