252
1113256

J S Patron, fickur, guld, stenar och emalj, Geneve omkr 1800

Utropspris
7 000 SEK
615 EUR
653 USD
Klubbat pris

spindelgång, nyckeldragare, 44mm, verket med graverad signatur. Visare och ram med slipade stenar, baksidan med motiv av urnor och balustrad i emalj och slipade stenar.

emaljskador samt stenar saknas. Åldersrelaterat slitage.