288
1093565

MATTA, semiantik/old Veramin, ca 316,5 x 211 cm.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 740 - 2 620 EUR
1 830 - 2 740 USD
Klubbat pris

Röd botten med polykromt spaljémönster, fåglar, blommor och palmetter. Benvit huvudbård med fåglar och stor palmettranka. Ljusblå sekundärbårder med fåglar, blommor och palmetter.

Obetydligt ställvis lite hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar och lagningar. Baksidan med smärre malskador och fällningar, en kortsida saknar några få knutrader.