333
1068206

KUVERT för TVÅ, 12 delar, porslin. "Flora Danica", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor efter planschverk över den danska floran. Bestående av två lunchtallrikar, modellnummer 3550 (diameter 22 cm), två förrättstallrikar, modellnummer 3573 (diameter 19,5 cm), två brödfat, modellnummer 3552 (diameter 14 cm), två knivar, två gafflar, två skedar.

Obet slitage.