338
1068061

TEKANNA med LOCK, porslin. "Flora Danica", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Oval form, dekor efter planschverk över den danska floran. Modellnummer 143. Längd 28 cm.

Obet slitage.