352
1070740

Fanny Brate

(Sverige, 1861-1940)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 870 - 11 100 EUR
9 260 - 11 600 USD
Klubbat pris
90 000 SEK
Fanny Brate
(Sverige, 1861-1940)

I Midsommartid

Signerad Fanny Brate och daterad 1898. Olja på kantförstärkt duk 110 x 87 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 498, "Internationella jubileumsauktionen", 29 november - 1 december 1995, kat nr 22; privat samling.