Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
369
1106378

Jenny Nyström

(Sverige, 1854-1946)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 920 - 3 900 EUR
3 400 - 4 530 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Jenny Nyström
(Sverige, 1854-1946)

Snölyktan

Signerad Jenny Nyström. Gouache och akvarell 24 x 21 cm.

Konstnär

Representerad på Nationalmuseum i Stockholm och på andra svenska museer.