383
1062130

Juriaen van Streeck, hans krets

(Holland, 1632-1687)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 360 - 5 230 EUR
4 560 - 5 470 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Holland, 1632-1687)

JURIAEN VAN STREECK, hans krets, olja på duk.

Dörröverstycke, stilleben med frukter. Uppfodrad duk 56 x 80 cm.

Uppfodrad duk, krackelerad, skrapmärken längs ramkant.