490
1108374

Paul Fischer

(Danmark, 1860-1934)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
Paul Fischer
(Danmark, 1860-1934)

PAUL FISCHER, olja på duk, signerad Paul Fischer och daterad 1909.

Sommarmotiv från Båstad. 40,5 x 57 cm.

Uppfodrad duk. Retuscher. Ställvis krackelerad.

Motivet på målningen lär vara utsikten över Laholmsbukten från Fischers sommarhus vid Båstad.