492
1090828

Jakob Kulle

(Sverige, 1838-1898)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 640 - 9 550 EUR
8 680 - 10 800 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Jakob Kulle
(Sverige, 1838-1898)

Interiör

Signerad Jakob Kulle och daterad 1876. Olja på duk 85 x 103 cm.