506
1109292

Gustaf Fjaestad

(Sverige, 1868-1948)
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
15 500 - 17 700 EUR
16 200 - 18 500 USD
Klubbat pris
350 000 SEK

Gustaf Fjaestad
(Sverige, 1868-1948)

Vinterlandskap med skidspår i nysnö

Signerad G Fjæstad. Olja på duk lagd på pannå 85,5 x 90,5 cm.

Konstnär

Representerad på de stora svenska museerna samt i Wien och Chicago.