Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
54
1105282

BYRÅ, Italien, 1700-talets slut.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 920 - 3 900 EUR
3 400 - 4 530 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Fanerad med jakaranda, oliv och lönn. Tre lådor. Rika inläggningar av figurmotiv och bladrankor. Längd 119,5, bredd 54, höjd 88,5 cm.

Fanerlagningar. Senare beslag och bakstycke.