584
1102509

Andries Pauli dy, tillskriven

(Flandern, 1632-1680-talet)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 650 - 3 090 EUR
2 760 - 3 220 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Andries Pauli dy, tillskriven
(Flandern, 1632-1680-talet)

ANDRIES PAULI DY, tillskriven, olja på duk, signerad med monogram a tergo.

Madonna. Duk 69 x 52,5 cm. Rikt skuren, bronserad och förgylld ram.

Krackelerad, lagningar, retuscher.