659
1099020

VAS, porslin. Qingdynastin (1644-1912).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
748 - 935 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Droppformad med hög hals, turkosglaserad. Höjd 24 cm.

Bränningsmista, krackelyr.

Proveniens