661
1099019

FAT, porslin. Qingdynastin, Guangxu (1875-1908), med Qianlongs märke.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Runt med dekor i famille rosepaletten av två drakar jagandes den flammande pärlan bland molnformationer. Frånsidans bräm dekorerat med lotusslingor. Diameter 17 cm.

Slitage.

Proveniens