664
1099024

TUSCHSTEN. Sen Qingdynasti.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02
TUSCHSTEN. Sen Qingdynasti.

Rektangulär med inskription (Ling Feng Yi Zhen) på kortsidan och motiv av drake i relief på ovansidan. Mått 16,5 x 12 cm.

Slitage.

Proveniens