679
1080084

ALTARSKÅP, trä. Qingdynastin (1664-1912).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Invändigt med två lådor samt hyllplan. Rikt skuren och skulpterad dekor. Ovansidan med lackerad dekor av antikviteter och dyrbara ting. Bredd 64 cm. Djup 41 cm. Höjd 91 cm.

Torrsprickor. Slitage. Repor. Märken.

Proveniens

From the Stenbeck Collection.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

67. Warren Platner, stolar, sex stycken, "Platner Side Chair", Knoll International, efter 1966.
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
Budhistorik
120 000

ditt bud
115 000

ditt bud
110 000

ditt bud
105 000

ditt bud
Aktuellt bud:
120 000 SEK